گلوله‌ای که ۴۲ سال درون سر یک زن جا خوش کرده بود!

۳۲۳۲۵۳.jpg
بعد از گذشت ۴۲ سال از ورود یک گلوله به داخل سر یک زن، پزشکان چینی موفق شدند آن را با موفقیت کامل از داخل سر این زن بیرون بیاورند!

  رسانه‌های چینی اعلام کردند که پزشکان در جنوب‌غرب چین موفق شدند یک گلوله را که به مدت چند دهه در داخل سر یک زن قرار داشت را با موفقیت از سر وی خارج کنند.

این در حالیست که این زن «هی ونینگ» ۶۵ ساله است، در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی چین افزود: من طی این ۴۲ سال هیچ احساس دردی نداشتم و تنها زمانی که یک روز برای غذا خوردن دچار مشکل شدم و سردرد به سراغم آمد، به پزشک مراجعه کرده و آن‌ها با عکسبرداری از سرم متوجه وجود یک شی خارجی درون غشای بیرونی مغزم شدند.
پزشکان در بیمارستان «چونگ گینگ» در جنوب‌غرب این کشور پس از جراحی سر این زن موفق شدند یک گلوله ۲/۵ سانتیمتری را از داخل سر وی بیرون آورند.

۵۳۵۳۴۵۳۵۳.jpg
این زن ۶۵ ساله در ادامه خاطر نشان کرد: احتمال می‌دهم حین درگیری‌های مسلحانه‌ای که در انقلاب فرهنگی بین سال‌های ۱۹۶۶ میلادی تا ۱۹۷۶ میلادی در کشور روی داد، این گلوله از اسلحه یک شورشی یا مامور پلیس شلیک شده و وارد سر من شده باشد.

وی ادامه داد: در همان سال من به پزشک مراجعه کردم، اما آن‌ها تنها گفتند که تنها یک زخمی بر روی سرم است و از عکسبرداری امتناع کردند. با این حال، هم اکنون بسیار خوشحالم که طی این چهار دهه زنده مانده‌ام و از شر این گلوله کوچک داخل مغزم خلاص شدم.

 ۴۳۵۴۳۵۳۵۳.jpg

پیش از این نیز یک مادر بزرگ چینی که در طول جنگ جهانی دوم یک گلوله نظامیان ژاپنی در مغز او فرو رفته بود تحت عمل جراحی قرار گرفته بود  . این مادر بزرگ ۷۷ ساله از ۱۳ سالگی این گلوله و متعاقبا درد همراه آن را در سرش محفوظ نگه داشت. تا اینکه بالاخره پس از جراحی موفقیت آمیز از شر این گلوله و سردرد ناشی از آن رهایی پیدا کرد.

یک کودک بنگلادشی با دو سر به دنیا آمد .
تولد یک نوزاد پسر با دو سر در بنگلادش به حدی کنجکاوی مردم را برانگیخت که به ناچار بیمارستان محل اقامت کودک تحت حفاظت پلیس قرار گرفت.

 محمدعبدالباری متخصص زایمان گفت این کودک ۵/۵ کیلوگرمی که کیرون نام دارد از طریق عمل جراحی سزارین در کشوبپور در ۱۳۵ کیلومتری داکا به دنیا آمد.
این کودک از طریق دو دهان خود تغذیه می شود . او یک معده، دو دست، دو پا و یک عضو تناسلی دارد.
به گفته عبدالباری این کودک از یک جنین بوجود آمده است، اما ناهنجاری رشد و نموی پیدا کرده است.
این درمانگاه نتوانسته است مشخص کند اندامهای حیاتی کودک یک یا دو دسته است.
به گفته این پزشک خطری زندگی این کودک را تهدیدنمی کند، اما هجوم انبوه جمعیتی که جلوی درمانگاه جمع شده بودند باعث شد کودک به بیمارستان بزرگتری در شهر جسور انتقال یابد.
ازدحام حدود ۱۵۰ هزار نفر از مناطق مختلف، کار مراقبت از کودک را با دشواری روبرو ساخته بود.

اکنون پلیس از بیمارستان محل اقامت کودک محافظت می کند.
روزنامه ساماکال نوشت بسیاری از افراد خیرخواه مبلغی به خانواده کودک هدیه کرده

یک زن ‪ ۴۱‬ساله آمریکایی با داشتن هفت دختر و ‪ ۱۰‬پسر در انتظار هجدهمین فرزند خود است.

به گزارش خبرنگار از  آسوشیتدپرس ، دو نوبت از بارداریهای میشله دو قلو بوده است. بزرگترین فرزند این خانواده ‪ ۲۰‬ساله و کوچکترین آنها ‪ ۹‬ماهه است.

این خانواده پرجمعیت در تونتی تاون در شمال غرب آرکانزاس در خانه‌ای وسیع به مساحت ‪ ۶۵۰‬متر مربع زندگی می‌کنند و همه کودکان در خانه به تحصیل خود ادامه می‌دهند.

دوگار که شش هفته از هیجدهمین بارداری او می‌گذرد، ‪ ۱۱‬سال از تمام عمر خود را باردار بوده است.

زندگی این خانواده در یک نمایش تلویزیونی به تصویر کشیده شده است فرزندان خانواده در کارهای خانه همکاری می‌کنند. گاهی کارهای مخصوص دختران با کارهایی که خاص پسران است عوض می‌شود.

در مواردی که کارها جابجا می‌شود دخترها در تعویض لاستیک خودرو، کار در گاراژ و چمن زنی همکاری می‌کنند و پسرها هم به درست کردن شام از ابتدا تا تمیز کردن حمام می‌پردازند.

به جز فرزندان ‪ ۲۰‬ساله و ‪ ۹‬ماهه ، بقیه ‪ ۲ ،۳ ،۵ ،۶ ،۹ ،۹ ،۱۰ ،۱۱ ،۱۳ ،۱۴ ،۱۵ ،۱۶ ،۱۸ ،۱۸‬ساله هستند.

این زوج پرفرزند گفته‌اند که تا زمانی که بتوانند بچه دار خواهند شد.

کودکی که فقط یک نیمکره مغز دارد!
پزشکان ایتالیایی با کمال شگفتی کودک دو ساله ای را کشف کردند که تنها از یک نیمکره مغز برخوردار است و با وجود این تقریبا یک زندگی عادی دارد.

 پزشکان دانشگاه باری و مرکز پزشکی Irccs E. Medea در معاینات بالینی خود دختر بچه دوساله ای را شناسایی کردند که در نیمکره چپ مغز وی یک کیست بزرگ پروانسوفالیک وجود دارد و این کیست تا لُب های پیشانی، گیجگاهی و پس سری امتداد یافته است.

به همین دلیل این کودک در استفاده از یک دست و راه رفتن دچار مشکل است. از طریق یکسری از ارزیابیهای پزشکی این مختصصان تاخیر در عملکردهای احساسی، رفتاری، اجتماعی و همچنین دشواری در استفاده از زبان را در این کودک مشاهده کردند.

نتایج این بررسیها نشان داد که در توسعه مغزی این کودک اختلالاتی وجود دارد. تصاویر تهیه شده با کمک دستگاه رزونانس مغناطیسی نشان داد که این کودک در نهایت شگفتی تنها دارای یک نیمکره مغز است.

این تصاویر نشان داد که یک کیست بزرگ پروانسوفالیک تمام نیمکره چپ مغز را پوشانده است و تنها نوار کورتیکال در منطقه جلو- ساقه ای، گیجگاهی پیشین و گیجگاهی میانی، تالاموس و هسته های ساقه باقی مانده اند. باوجود این، این کودک از یک زندگی تقریبا عادی برخوردار است.

این پزشکان نتایج یافته های خود را به عنوان یک مورد بالینی استثنائی در مجله علمی بین المللی The New England Journal of Medicine منتشر کردند.

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 21 آذر 1388    | توسط: عرفان رحمانی    |    | نظرات()